Обавештење за наставнике

Објашњење у вези ставке е-Настава на сајту школе. Професори могу да контактирају професорицу Марију Рековић, која ће њихове већ припремљене материјале ( презентације, илустрације, цртеже, задатке...) поставити на сајт школе.

Обавештење за ученике

Од уторка 17.3.2020. године учење на даљину обављаће се путем платформи РТС „Планета“ и РТС канал 3. Више информација на http://www.rasporednastave.gov.rs/

Обавештење

Обавештење: Настава на даљину у ванредном стању

Више информација можете наћи на линку. ОВДE

ГИМНАЗИЈА ПРИБОЈ

ОБАВЕШТЕЊЕ

У складу са Одлуком о проглашењу ванредног стања на целој триторији Републике Србије, која је ступила на снагу 15.03.2020. године.,након добијања потребних  информација  и упутстава за организовање и спровођење наставе на даљину, ученици и запослени ће редовно бити обавештавани преко фејсбук странице и сајта Гимназије Прибој.

На сајту Гимназије Прибој у току данашњег дана биће отворена ставка „еНастава“ ,у којој ће професори постављати  додатне садржаје везане за наставу на даљину.

СРЕДЊА ШКОЛА

- директору

Поштована/-и,

У складу са Одлуком о проглашењу ванредног стања на целој триторији Републике Србије, која је ступила на снагу вечерас 15.03.2020. године, установе образовања и васпитања неће радити од понедељка 16.03.2020. године.

У току сутрашњег дана школе ће добити потребне информације и упутства за организовање и спровођење наставе на даљину почевши од 17.03.2020. године (уторак). Од директора школа и наставника очекује се да у току сутрашњег дана изврше потребне припреме и информисање ученика и њихових родитеља/законских старатеља о организованој настави на даљину. Потребно је планирати обавештавање ученика и координацију наставе на даљину тако да што мањи број запослених долази у установу, а да своје радне обавезе у највећој мери обављају од куће. Током боравка у установи сви запослени су у обавези да се придржавају здравствено-хигијенских мера, упутстава и наредби надлежних служби.

У данима који су пред нама Министарство просвете, науке и технолошког развоја ће пружити потребну помоћ школама, ученицима и њиховим родитељима да наставу на даљину организују, спроводе и прате на делотворан и ефикасан начин.

Заједничким напорима, добром координацијом и синхронизованим активностима можемо допринети да се актуелна кризна ситуација за образовни систем, али и систем у целини, предупреди и тиме ублаже њене последице. У том смислу, позивамо Вас на посвећено деловање и одговорно поступање!

С поштовањем,

Министарство просвете, науке и технолошког развоја

15.03.2020. године