Књижевна олимпијада

📍У недељу, 17.марта, у Ариљу, одржано је окружно такмичење из Књижевне олимпијаде на коме су учешће узели ученици Гимназије Прибој. Ученици су остварили запажене резултате: Богдан Пријовић – 2.место, Никола Ратковић – 2. место, Алексеј Мићовић – 3. место, Ива Томашевић – 3. место.
Ментор Љиљана Грабовић, професор српског језика и књижевности.
🏆Честитамо свим ученицима на постигнутим резултатима и желимо им пуно успеха у наредним такмичењима.

Професори су, у слободно време, били у прилици да посете легат познатог писца из ариљског краја Добрила Ненадића. Овом приликом су могли ближе да се упознају са богатим књижевним стваралаштвом писца као и са бројним наградама и признањима које су Ненадићу додељени у току његовог књижевног рада. Предочена је и чињеница да је поменути писац, за своја дела Доротеј и Деспот и жртва, био награђиван од стране Народне библиотеке Србије за најчитаније књиге године (1978. и 1999). Поред бројних књижевних награда и признања, дела Добрила Ненадића су преведена на више језика. Осим књижевних заслуга, поменути писац који је, иначе, био агроном по образовању, најзаслужнији је за развој малинарства у ариљском крају, а и шире.